فروش بک لینک قوی  ,سینک گرانیتی  ,زاویه سازی صورت  ,آبنما خانگی  ,خیریه سگال  ,صنایع دستی اصفهان  ,میناکاری  ,ویبره  ,خرید دامنه  ,اخبار روز  ,
 يو پي اس يو پي اس يو پي اس .

يو پي اس

تعادل بار يو پي اس چيست؟

تعادل بار يو پي اس چيست؟

تعادل بار يو پي اس چيست؟ اشاره به توزيع موثر ترافيك شبكه هاي دريافتي در سراسر يك  گروه از سرورهاي داخلي دارد، و همچنين به عنوان يك مزرعه سرور و يا استخر سرور شناخته شده است.تعادل بار يو پي اس چيست؟

وب سايت هاي پر ترافيك مدرن بايد به صدها هزار ، اگر نه ميليون ها، درخواست هم زمان از كاربران يا مشتريان خدمت رساني كند و به متن، عكس، ويدئو، و يا داده هاي برنامه درست برگردد، همه در يك روش سريع و قابل اعتماد. براي مقرون به صرفه بودن مقياس براي پاسخگويي به اين حجم بالا، محاسبات مدرن براي بهتر عمل كردن به طور كلي به اضافه كردن سرورهاي بيشتر نياز دارد.تعادل بار يو پي اس چيست؟

متعادل كننده بار به عنوان “پليس ترافيك” نشسته در مقابل سرورهاي شما عمل مي كند و مسيريابي درخواست مشتري در تمام سرورهاي قادر به انجام آن به شيوه اي درخواست مي شود كه سرعت و ظرفيت بهره برداري را به حداكثر مي رساند و تضمين مي كند كه هيچ سروري بيش از اندازه كار نمي كند،‌ كه مي تواند عملكرد را كاهش دهد. تعادل بار يو پي اس چيست؟

اگر يك سرور واحد از كار بيفتند، متعادل كننده بار مسير ترافيك را به سرورهاي آنلاين باقي مانده تغيير مي دهد. هنگامي كه يك سرور جديد به گروه سرور اضافه شود،‌ متعادل كننده بار به طور خودكار شروع به ارسال درخواست به آن مي كند.تعادل بار يو پي اس چيست؟

در اين روش، متعادل كننده بار وظايف زير را انجام مي دهد.

 • درخواست مشتري و يا بار كارآمد شبكه را در چندين سرور توزيع مي كند.

 • در دسترس بودن بالا و قابليت اطمينان را با ارسال درخواست فقط به سرورهايي كه آنلاين هستند، ‌تضمين مي كند.

 • انعطاف پذيري لازم براي اضافه يا كم كردن سرور به عنوان دستورات تقاضا را ارائه مي دهد.

الگوريتم هاي تعادل بار يو پي اس

الگوريتم هاي مختلف تعادل بار مزاياي مختلفي را ارائه مي دهند؛ انتخاب روش تعادل بار بستگي به نيازهاي شما دارد:

 • رابين گرد – درخواست ها در سراسر گروه سرورها پي در پي توزيع شده است.

 • اتصالات حداقل – يك درخواست جديد به سرور با كمترين اتصالات جريان به مشتريان ارسال مي شود. ظرفيت محاسبات نسبي هر سرور به تعيين اين كه كدام يك داراي كمترين اتصالات است، ‌عامل مي شود.

 • IP درهم ساز – آدرس IP مشتري براي تعيين اينكه كدام سرور درخواست را دريافت مي كند،‌ استفاده مي شود.

 

تداوم جلسه

اطلاعات در مورد جلسه كاربر اغلب به صورت محلي در مرورگر ذخيره مي شود. به عنوان مثال، در يك نرم افزار سبد خريد اقلام در سبد خريد كاربر ممكن است در سطح مرورگر ذخيره شوند تا زماني كه كاربر آماده به خريد آنها باشد.

تغيير اينكه كدام سرور درخواستهاي مشتري را در وسط جلسه خريد دريافت كند مي تواند باعث مسائل مربوط به عملكرد يا شكست معامله آشكار شود. در چنين مواردي، ضروري است كه تمام درخواست هاي يك مشتري به همان سرور براي مدت زمان جلسه فرستاده شود. اين به عنوان تداوم جلسه شناخته شده است.

بهترين تنظيم كننده هاي بار مي توانند تداوم جلسه را در صورت نياز اداره كنند. يك مورد ديگر استفاده براي تداوم جلسه هنگامي است كه يك ذخيره اطلاعات در سرور بالايي توسط يك كاربر در كش خود براي افزايش عملكرد درخواست مي شود.

سرور سوئيچينگ باعث مي شود اين اطلاعات براي بار دوم برداشته شود، و موجب ايجاد ناكارآمدي عملكرد مي شود.

پيكربندي پويا از سرور گروه

بسياري از برنامه هاي تغييرات سريع نيازدارند سرورهاي جديد به صورت ثابت اضافه يا كم شوند. اين در محيط هايي مانند آمازون الاستيك محاسبه ابر (EC2)، كه كاربران را قادر مي سازد تنها براي ظرفيت محاسباتي كه در واقع استفاده مي كنند پرداخت كنند رايج است،‌ در حالي كه در همان زمان تضمين مي كند كه اين ظرفيت ترازو در پاسخ به افزايش ترافيك است.

در چنين محيط هاي آن تا حد زيادي كمك مي كند اگر متعادل كننده بار مي تواند به صورت پويا سرورها را از گروه بدون وقفه در اتصالات موجود اضافه و يا حذف كند.

سخت افزار يو پي اس در مقابل نرم افزار متعادل بار

متعادل كننده هاي بار به طور معمول در دو نوع هستند: مبتني بر سخت افزار و مبتني بر نرم افزار. فروشندگان راه حل هاي مبتني بر سخت افزار،‌ نرم افزار اختصاصي بر روي دستگاههايي كه آنها فراهم مي كنند را بارگذاري مي كنند، كه اغلب از پردازنده هاي تخصصي استفاده مي كنند.

براي مقابله با افزايش ترافيك در وب سايت خود، شما بايد دستگاه هاي جديدتر و يا بزرگتر از فروشنده بخريد.

راه حل هاي نرم افزار به طور كلي در سخت افزار كالا اجرا مي شود،‌ و آنها را ارزان تر و قابل انعطاف تر مي سازد. شما مي توانيد نرم افزار را بر روي سخت افزاري كه انتخاب مي كنيد و يا در محيط ابر مانند AWS EC2  نصب كنيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۶ساعت: ۰۱:۵۸:۰۶ توسط:يو پي اس موضوع:

دوربين مدار بسته COMMAX

دوربين مدار بسته COMMAX

در سال ۱۹۶۸ ميلادي  شركت كوماكس در كره جنوبي اقدام به فعاليت نمود و از اين تاريخ بود كه شروع به كار كرد . اين شركت يكي از شركت هاي مي باشد كه در حيطه محصولات امنيتي و هوشمند سازي ساختمان و تجهيزات نظارت تصويري فعاليت داشته است .

در اين قسمت بايد دقت داشته باشيد كه اين محصولات داراي استانداردهاي متفاوت بين المللي هستند و مي توانند با كاربردهاي مختلفي كه دارند به نيازهاي مشتريان پاسخ دهند .

اين شركت توانسته است در طي سال هاي گذشته جوايز زيادي را از نمايشگاه هاي بين المللي صنايع امنيتي و نظارتي مانند IFSEC ، EXPOSEC ، INTERSEC كسب كند .

شركت كوماكس هميشه تلاش كرده است تا محصولي را با استانداردهاي توليد كند كه همواره با محيط زيست سازگار باشد و در صرفه جويي در انرژي مفيد واقع شود . اين شركت علاوه بر مطالب گفته شده سعي كرده راهكارهاي تركيبي را ارائه دهد كه در سراسر جهان در هوشمند سازي ساختمان به مشتريان مفيد واقع شود .

محصولات اين شركت داراي گستره ي زيادي است كه در ادامه به برخي از آنها اشاره شده است :

 • دوربين مدار بسته IP
 • دوربين مداربسته HD-SDII
 • دوربين مداربسته  AHD
 • لوازم جانبي سيستم مداربسته
 • قفل ديجيتال
 • تجهيزات كنترل دسترسي
 • آيفون تصويري رنگي
 • سيستم احضار پرستار
 • چشمي ديجيتال
 • انواع مانيتور و پنل خانه هوشمند
 • و ....

 

رنج قيمت دوربين مدار بسته كوماكس (COMMAX)

اگر بخواهيد از نظر قيمت به اين گونه محصولات اشاره كنيم بايد بدانيد در رده متوسط بازار هستند و همچنين از نظر كيفيتي در رنج متوسط مي باشند .

در ديگر پست ها هم گفته شده است كه يكي از معيارهاي اصلي و مهم در خريد دوربين مداربسته توجه به كيفيت است . هيچ گاه محصولي را نخريد كه داراي برند بي نام و نشان است ( دوربيني با برند ناشناخته و نامعتبر )  زيرا ممكن است دچار مشكلات براي شما گردد همچنين اين گونه محصولات پشتيباني و خدمات ضعيفي داشته اند  وشما مجبور شويد هزينه هاي جانبي ديگري را نيز پرداخت نماييد پس همواره دوربيني را خريداري كنيد كه يك برند معتبر و داراي شهرت داشته باشد كه نيازهاي شما را بر طرف نمايد  .

نكته ) هنگامي كه محصولي را  كه از برند ناشناخته است ، مي خريد معمولا پشتيباني ضعيفي داشته است ، و پس از مدت كوتاهي بعد از نصب به دليل اينكه كيفيت آن پايين است ، شما مجبوريد براي نگهداري آن هزينه هاي بيشتري را صرف نماييد و عموما اين گونه محصولات داراي كيفيت تصوير پاييني نيز مي باشند . پس در خريد هميشه دقت لازم را داشته باشيد تا بعدها دچار مشكل نشويد .

 

دوربين مدار بسته COMMAX در چه كشوري ساخته شده است ؟

در كره جنوبي  دفتر مركزي اين شركت واقع شده است .  اگر شما هم در ايران قصد تهيه اين گونه محصولات با اين برند را داريد بايد بدانيد كه به راحتي مي توانيد به شركت هاي معتبر و همچنين فروشگاههاي كه اقدام به ارائه محصولات نظارت تصويري مي كنند مراجعه نماييد و اقدام به تهيه اين محصولات نماييد . دقت داشته باشيد كه اين محصولات گارانتي رسمي داشته اند .


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۶ساعت: ۰۱:۵۷:۳۱ توسط:يو پي اس موضوع:

برند لنز دوربين مداربسته TAMRON

برند لنز دوربين مداربسته TAMRON

در سال 1950 ميلادي شركت تمرون (TAMRON) فعاليت خود را در كشور ژاپن آغاز  نمود . مي توانيم بگوييم كه اين شركت يكي از شركت هاي بزرگ توليد كنندگان لنز دوربين در جهان است . اين شركت داراي لنز هاي باكيفيتي مي باشد و همچنين در حيطه توليد لنز بسيار معروف شده است .

در سال 2014 شركت TAMRON توانست در بين 50 شركت برتر توليد كننده محصولات نظارتي و دوربين مدار بسته به مقام 20 برساند .  

اين شركت محصولات خود را به كشورهاي زياد ديگري ارسال مي كند و همچنين داراي نمايندگي هاي بسياري مي باشد .

در ادامه مي توانيم بگوييم كه محصولات اين شركت داراي دسته بندي زير مي باشد :

دقت داشته باشيد كه اين محصولات با كيفيت مي باشد و همچنين لنز هاي دوربين مداربسته اين شركت  استانداردهاي متفاوتي بين اللملي را داشته اند .

 

رنج قيمت لنز دوربين مدار بسته تمرون (TAMRON)

اگر بخواهيم از نظر قيمتي به محصولات اين شركت اشاره كنيم بايد بگوييم كه در رده بالا بازار مي باشند و همچنين كيفيت بالايي داشته اند . اگر شما هم به محصولاتي با كيفيت بالا نياز داريد مي توانيد علاوه بر استفاده از دوربين مداربسته ميتوانيد از لنزهاي با كيفيت اين شركت استفاده كنيد . مثلا شما مي توانيد از در مراكزي كه از حساسيت بالايي برخوردار هستند  و بايد داراي كيفيت عكس زيادي باشند ، از لنزهاي اين شركت استفاده كنيد .

 

لنز دوربين مدار بسته TAMRON ساخت چه كشوري مي باشد ؟

دفتر مركزي اين شركت در كشور ژاپن قرار داشته است . اگر ميخواهيد محصولات اين شركت را در كشور ايران خريداري كنيد بايد بدانيد اين كار بسيار آسان مي باشد و به راحتي مي توانيد با مراجعه به فروشگاه ها و شركت هاي محصولات نظارتي خريداري كنيد .


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۶ساعت: ۰۱:۵۶:۴۹ توسط:يو پي اس موضوع:

دوربين مدار بسته ARECONT VISION

دوربين مدار بسته  ARECONT VISION

در سال ۲۰۰۳ ميلادي شركت آركانت ويژن در آمريكا فعاليت خود را شروع كرد .اين شركت توانست به عنوان يكي از بهترين شركت هاي كه محصولات تصويري تخت شبكه (IP) را توليد مي نمايد ، معروف شود . اين شركت  توانسته است پيشرفت سريعي در حيطه  دوربين مدار بسته و تجهيزات نظارت تصويري  در بازار داشته است .

در سال ۲۰۱۴ ميلادي محصول هاي اين شركت به واسطه شركت  SpaceX مورد استفاده قرار گرفت . اين شركت خصوصي در حيطه طراحي توليد و همچنين راه اندازي راكت پيشرفته و فضاپيماي ناسا و سازمان هاي ديگر نيز فعاليت هاي  ديگري را انجام مي دهد .

در سال هاي اخير اين شركت توانسته است كه موسسات مختلفي ، جايزه هاي متفاوتي را دريافت كند . البته فراموش نكنيد كه محصولات اين شركت داراي استاندارهاي متفاوت بين المللي مي باشند .

در ادامه محصولات نظارتي اين شركت را به دسته بندي زير تقسيم كرده ايم :

 

جالب است بدانيد كه اين شركت توانست است در حيطه پردازش تصوير تكنولوژي هاي جديدي را اختراع كند كه از جمله آنها مي توان به دوربين هاي مداربسته دام و باكس سري  ®MegaVideo و MegaDome™ و دوربين هاي ۳۶۰ درجه پانوراما سري         SurroundVideo  ®  اشاره كرد .

اين شركت محصولات خود را به سراسر جهان ارسال مي كند و داراي نمايندگي هاي زيادي در دنيا مي باشد .

 

رنج قيمت دوربين مداربسته آركانت ويژن (ARECONT VISION)

اگر بخواهيم از نظر قيمتي به به اين محصولات اشاره كنيم بايد بگوييم كه محصولات اين شركت در رده بالا در بازار هستند اگر قصد داريد محصولي را بخريد كه كيفيت خوبي داشته باشد و همچنين از نظر مالي هيچ محدوديتي نداريد  ما به شما پيشنهاد مي كنيم كه اين محصول را خريداري نماييد.

هنگامي كه مي خواهيد يك محصول امنيتي و حفاظتي را بخريد توجه داشته باشيد كه انتخاب يك برند با كيفيت عالي مي تواند يكي از فاكتورهاي اساسي  خريد باشد و همواره از خريد محصولاتي با برندهاي ناشناخته و بي نام دوري كنيد  تا دچار مشكل نشويد .

 

دوربين مداربسته ARECONT VISION ساخت چه كشوري است ؟

در آمريكا  دفتر مركزي اين شركت واقع شده است .  خط توليد محصولات اين شركت در كشور آمريكا است . اگرميخواهيد محصولات اين شركت را در ايران خريداري كنيد به راحتي مي توانيد به فروشنده ها و فروشگاههاي فروش لوازم نظارتي و حفاظتي مراجعه نماييد .


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۶ساعت: ۰۱:۵۶:۲۳ توسط:يو پي اس موضوع:

دوربين مدار بسته COHUHD COSTAR

دوربين مدار بسته COHUHD COSTAR

در سال ۱۹۴۹ ميلادي  شركت CohuHD Costar در كاليفورنيا آمريكا شروع به انجام فعاليت خود نمود . اين شركت يكي از توليد كنندگاني است كه محصولات نظارت تصويري با كيفيت بالا را توليد مي كند ، اين گونه محصولات براي كاركردهاي موردنياز در زير ساخت هاي طراحي مي شوند كه حياتي هستند .

اين شركت توانسته است محصولات نظارتي ( شامل محصولات تحت شبكه و محصولات آنالوگ ) را با دوام بالا و همچنين كيفيت عالي توليد كند كه از اين محصولات در محيط هاي استفاده مي شود كه هم حساسيت بالا دارند و هم مكان هاي خاصي هستند . البته بايد بدانيد كه محصولاتي كه اين شركت توليد مي كند براي محيطهاي گرم ، مرطوب ، مه دود و آلود  مناسب مي باشند .

اين شركت راه حل هاي نظارتي تصويري را در اختيار كاربران مي گذارد كه اين راه حل ها از تكنولوژي هاي نو فشرده سازي و همچنين تركيبي تصويري برداري با كيفيت عالي تركيب شده اند .

علاوه بر مطالبي كه بيان كرديم اين شركت در حيطه ارائه دوربينهاي مداربسته باكس به شكل OEM به مشتريان خود هم فعاليت مي نمايد .

 

محصولات اين شركت را مي توانيم به دسته بندي هاي زير تقسيم كنيم :

 • دوربين مدار بسته آنالوگ
 • دوربين مداربسته تحت شبكه
 • انواع دوربين مداربسته PTZ صنعتي
 • دوربين مدار بسته ضد مه
 • دكودر سيستم مداربسته
 • دوربين مداربسته هيبريد
 • و ....

دقت داشته باشيد كه اين شركت محصولات و راهكارهاي را ارائه مي دهد كه براي محيط هاي حساس و همچنين موقعيت هاي بحراني مورد استفاده قرار بگيرند . اين شركت هدف اصلي خود را بر روي ارائه انواع دوربين مداربسته PTZ متمركز كرده است كه بتوان به اين دوربين ها براي نظارت بر محيط هاي باز و بازارهاي روباز اعتماد كرد و قابليت اطمينان بالا را داشته باشند .

 

رنج قيمت دوربين مداربسته COHUHD

اگر بخواهيم از رده قيمتي محصولات اين برند را بررسي كنيم بايد بدانيم كه اين محصولات در رده بالا بازار قرار داشته اند و همچنين داراي كيفيت بالا و براي محيط هاي حساس ، خاص و صنعتي طراحي شده اند .

اگر شما هم به دنبال دوربيني هستنيد كه بتوانيد براي محيط هاي خاص از آنها استفاده كنيد و همچنين هزينه ي زيادي نيز براي اين موضوع در نظر گرفته ايد مي توانيد از دوربين هاي اين برند استفاده نماييد قطعا يك انتخاب عالي خواهيد داشت.

در ديگر پست ها هم گفته شده است كه يكي از معيارهاي اصلي و مهم در خريد دوربين مداربسته توجه به كيفيت است . هيچ گاه محصولي را نخريد كه داراي برند بي نام و نشان است ( دوربيني با برند ناشناخته و نامعتبر )  زيرا ممكن است دچار مشكلات براي شما گردد همچنين اين گونه محصولات پشتيباني و خدمات ضعيفي داشته اند  وشما مجبور شويد هزينه هاي جانبي ديگري را نيز پرداخت نماييد پس همواره دوربيني را خريداري كنيد كه يك برند معتبر و داراي شهرت داشته باشد كه نيازهاي شما را بر طرف نمايد  .

 

دوربين مدار بسته COHUHD ساخته چه كشوري مي باشد ؟

در كاليفورنيا آمريكا  دفتر مركزي اين شركت واقع شده است . متاسفانه اين محصولات در ايران نمايندگي ندارند و به صورت مستقيم نمي توان آنها را تهيه كرد .

اگر شما هم دوست داريد محصولات اين شركت را بخريد بايد از طريق مكاتبه با شركت يا شركت هاي واسطه اين محصولات را تهيه نماييد .


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۶ساعت: ۰۱:۵۶:۰۳ توسط:يو پي اس موضوع:

چرا حفاظت از قدرت مهم است؟

چرا حفاظت از قدرت مهم است؟

هيچ شركتي توانايي اينكه دارايي هاي IT خود را بدون محافظت از مسائل مربوط به قدرت ترك كند، ندارد. در اينجا فقط چند از تا دلايل كه چرا اينگونه است، ذكر شده است:

 • حتي قطع برق كوتاه مي تواند مشكل ساز باشد. از دست دادن قدرت حتي به كمي مدت يك چهارم ثانيه مي تواند موجب اتفاقاتي شود كه ممكن است تجهيزات IT را در هر جايي از ۱۵ دقيقه تا ساعت ها غير قابل دسترس كند. و خرابي پر هزينه است. برخي از كارشناسان معتقدند كه اقتصاد ايالات متحده بين ۲۰۰ ميليارد $ و ۵۷۰ ميليارد $ در سال به دليل قطع برق و ساير اختلالات از دست مي دهد. پس بهتر اسا از يو پي اس استفاده  شود
 • قدرت ابزار تميز نيست. طبق قانون، برق مي تواند بطور گسترده به اندازه كافي به علت مشكلات قابل توجهي براي تجهيزات IT متفاوت باشد. با توجه به استانداردهاي فعلي ايالات متحده، براي مثال، ولتاژ از نظر قانوني مي تواند از ۵٫۷ درصد تا ۸٫۳ درصد زير مشخصات كامل، متفاوت باشد. اين بدين معناست كه آنچه در ارائه خدمات اميدوار كننده ولتاژ ۲۰۸ فاز است، در واقع مي تواند از ۱۹۱ تا ۲۲۰ ولت متغير ارائه شود.
 • قدرت برق ۱۰۰ درصد قابل اعتماد نيست. در ايالات متحده، در واقع، تنها ۹۹٫۹ درصد قابل اعتماد است، كه به يك احتمال ۹ ساعت خاموشي در هر سال ترجمه مي شود.
 • مشكلات و خطرات تشديد كننده هستند. سيستم هاي ذخيره سازي امروز، سرورها و دستگاه هاي شبكه از اجزاء بسيار كوچك استفاده مي كنند كه بي رمق هستند و تحت شرايط قدرتي كه تجهيزات نسل هاي اوليه به راحتي تحمل مي كردند، شكست مي خورند.
 • ژنراتورها و سركوبگران افزايشي كافي نيستند. ژنراتورها مي توانند سيستم هاي عملياتي را در طول قطع برق نگه دارند، اما آنها براي راه اندازي زمان لازم دارند و هيچ حفاظتي از افزايش ناگهاني قدرت و ديگر اختلالات الكتريكي ارائه نمي دهند. سركوبگران افزايشي به افزايش ناگهاني قدرت كمك مي كنند اما به مسائلي مانند از دست دادن قدرت، ولتاژ پايين و شرايط كاهش ولتاژ كمك نمي كنند.
 • در دسترس بودن اين روزها همه چيز است. يك زماني، IT نقش حمايتي در شركت ايفا مي كرد. اين روزها كاملا مركزي به اين است كه چگونه بسياري از شركت ها در رقابت شركت مي كنند و برنده مي شوند. هنگامي كه سيستم هاي IT پايين باشند، فرآيندهاي كسب و كار اصلي به سرعت به سكون كشانده مي شوند.

در دسترس بودن همه چيز است، اما هزينه هاي برق بايد مديريت شود. هزينه قدرت / برق و خنك كننده در سال هاي اخير به صورت مارپيچي از كنترل خارج شده است. مديران مركز داده معمولا مسئول دستيابي به در دسترس بودن بالا هستند در حالي كه به طور همزمان هزينه هاي برق را كاهش مي دهند.

سيستم هاي يو پي اس بسيار كارآمد مي توانند با اين هدف كمك كنند، و محصولاتي كه امروزه در دسترس هستند، حتي چند سال پيش بود يك گزينه هم نبودند.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۶ساعت: ۰۶:۲۶:۱۶ توسط:يو پي اس موضوع:

يو پي اس چيست؟

يو پي اس چيست؟

به عبارت ساده، يو پي اس يك دستگاه است كه:

 • قدرت پشتيبان گيري را زماني كه برق قطع مي شود فراهم مي كند، يا به اندازه كافي بلند براي تجهيزات حساس براي به آرامي خاموش شدن به طوري كه هيچ اطلاعاتي از دست نرود، و يا به اندازه كافي بلند براي نگه داشتن بارهاي مورد نياز عملياتي تا زماني كه يك ژنراتور آنلاين شود.
 • قدرت هاي دريافتي را مفيد مي كند به طوري كه همه افت ولتاژهاي بيش از حد معمول و موج ها به قطعات حساس الكترونيكي آسيب نزنند.

انواع اصلي يو پي اس چيست؟

يو پي اس ها در سه گونه اصلي مي آيند، كه همچنين به عنوان توپولوژي شناخته مي شوند:

سيستم هاي تبديل تك

در عمليات عادي، اين ها برق AC ورودي به تجهيزات IT را تغذيه مي كنند. اگر عرضه ورودي AC خارج از محدوده از پيش تعريف شده باشد، يو پي اس از اينورتر خود براي جلب جريان ازباتري استفاده مي كند، و همچنين عرضه ورودي AC را براي جلوگيري از backfeedd از اينورتر به ابزار قطع مي كند. يو پي اس بر روي باتري باقي مي ماند تا زماني كه ورودي ACC به تحمل  طبيعي باز گردد و يا قدرت باتري تمام شود، هر كدام كه زودتر اتفاق بيافتد. دو تا از محبوب ترين مدل هاي تبديل تك آماده به كار و خط تعاملي هستند:

يو پي اس هاي آماده به كار

به تجهيزات IT اجازه مي دهند تا برق را اجرا كنند تا زماني كه يو پي اس يك مشكل را تشخيص دهد، كه در آن نقطه به قدرت باتري تغيير مي يابند. برخي از طرح هاي يو پي اس آماده به كار، ترانسفورماتور و يا دستگاه هاي ديگر را براي ارائه تهويه قدرت محدود شده، تركيب مي كنند.

يو پي اس هاي خط تعاملي

ولتاژ ورودي بالا يا پايين برق را در صورت لزوم قبل از اجازه عبور دادن به آن، براي محافظت از تجهيزات، تنظيم مي كنند. با اين حال، مانند يو پي اس هاي آماده به كار، آنها از باتري خود براي محافظت در برابر اختلالات فركانس استفاده مي كنند.

سيستم هاي تبديل دوگانه

همانطور كه از نام آنها پيداست، اين دستگاه ها انرژي را دو بار تبديل مي كنند. اول، يك يكسو كننده برق ورودي AC را به DC تبديل مي كند و آن را با يك اينورتر خروجي تغذيه مي كند.

اينورتر خروجي سپس قدرت AC را قبل از ارسال آن به تجهيزات IT پردازش مي كند. اين فرايند تبديل دوگانه بارهاي بحراني را از برق خام به طور كامل جدا مي كند، و اطمينان حاصل مي كند كه تجهيزات IT تنها برق پاك و قابل اعتماد دريافت مي كند.

سيستم هاي تبديل دوگانه

در شرايط فعاليت عادي، يك يو پي اس تبديل دوگانه به طور مستمر قدرت را دو بار پردازش مي كند. اگر عرضه ورودي AC از محدوده از پيش تعريف شده خارج شود، با اين حال، يكسو كننده ورودي خاموش مي شود و اينورتر خروجي به جاي آن دريافت قدرت از باتري را آغاز مي كند.

يو پي اس همچنان به استفاده از قدرت باتري ادامه مي دهد تا زماني كه ورودي AC به دامنه تحمل طبيعي باز گردد و يا قدرت باتري تمام شود. هر كدام كه زودتر رخ مي دهد. در صورت اضافه بار شديد اينورتر، و يا يك شكست از يكسو كننده و يا اينورتر، مسير سوئيچ باي پس استاتيك براي حمايت از بارهاي خروجي، به سرعت روشن مي شود.

سيستم هاي چند حالته

اين سيستم ها هم فن آوري هاي تبديل تك و هم تبديل دوگانه را تركيب مي كنند و پيشرفت هاي قابل توجهي هم در كارايي و هم در قابليت اطمينان ارائه مي دهند:

 • در شرايط عادي، سيستم در حالت خط تعاملي عمل مي كند، و در حال نگه داشتن ولتاژ داخل تلرانس امن و حل و فصل ناهنجاري رايج موجود در برق، انرژي و پول را ذخيره مي كند.
 • اگر توان ورودي AC از تحمل از پيش تعيين شده براي حالت خط تعاملي خارج شود، سيستم به طور خودكار به حالت تبديل دوگانه تغيير مي كند، و به طور كامل تجهيزات ITرا از منبع AC ورودي جدا مي كند.
 • اگر برق ورودي AC از تحمل يكسو كننده تبديل دوگانه خارج شود، يا در دسترس نباشد، يو پي اس از باتري براي حفظ بارهاي حمايت شده و در حال اجرا استفاده مي كند. زماني كه ژنراتور آنلاين مي شود، يو پي اس به حالت تبديل دوگانه تغيير مي كند تا قدرت ورودي را تثبيت كند. سپس به حالت خط تعاملي با راندمان بالا انتقال مي يابد.
 • يو پي اس هاي چند حالته طراحي شده اند تا به صورت پويا توازن ايده آل بين بهره وري و  حفاظت برقرار كنند. تحت شرايط نرمال، آنها حداكثر بهره وري را فراهم مي كنند. وقتي مشكلي پيش مي آيد، با اين حال، آنها به طور خودكار برخي از راندمان را براي ارائه بالاترين سطح حفاظتي قرباني مي كنند. نتيجه نهايي اين است كه مراكز داده مي تواند ده ها هزار انرژي در سال را بدون افت كارايي مركز داده و يا قابليت اطمينان ذخيره كنند.

براي اطلاعات بيشتر در مورد يو پي اس هاي چند حالته، لطفا دو مقاله سفيد اضافي به نام هاي “كدام يو پي اس براي كار مناسب است” و “به حداكثر رساندن دسترسي به يو پي اس” را در www.eaton.com/pq/whitepapers  مشاهده نماييد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۶ساعت: ۰۶:۲۵:۵۷ توسط:يو پي اس موضوع:

سئو يا بهينه سازي سايت به چه معناست؟

سئو يا بهينه سازي سايت به چه معناست؟

 سئو به چه معناست؟ – سئو – بهينه سازي سايت

سئو از عبارت Search Engine Optimization گرفته شده است  كه مي توانيم آن را معادل عبارتي مانند  SEO يا بهينه سازي موتور جستجو بدانيم كه  همه آنها در واقع يك معني دارند در ادامه شما را با آنها آشنا خواهيم كرد.

سئو يا همان بهينه‌سازي موتور جستجو را نمي توانيم به معناي فريب بدانيم  يا اينكه بگوييم منظور دستكاري موتور‌هاي جستجو با روش‌هاي غير اخلاقي است . در واقع سئو در جهت كمك كردن به بهبود رويت و همچنين ارتباط وب سايت‌ها در نتيجه هاي جستجوي طبيعي البته با هدف رسيدن به رتبه‌بندي بالا، ايجاد شده‌اند.

به طور كلي مي توانيم بگوييم كه سئو مجموعه‌اي از روش‌ها است كه در جهت تغيير استراتژيك وب سايت‌ها ايجاد شده است . اين روند به بيان مهمترين عوامل مرتبط صفحه مي پردازد و همچنين افزايش اهميت آن در صفحه نتايج جستجو بيان خواهد كرد .

به عبارت ديگر سئو يك فرآيند راحت نمي باشد و نمي توان گفت به آساني پياده سازي شده است پس براي اين كار نياز به علم پيش زمينه و همچين دانش زياد و صبر خواهد بود . موتور‌هاي جستجو به دليل اينكه به صورت مداوم الگوريتم‌هاي رتبه‌بندي خود را تغيير مي دهند قابل پيش بيني نيستند . به همين علت مهندسين سئو وظيفه دارند كه همواره اطلاعات خود را در اين زمينه بروز نگه دارند .

يكي از فعاليت هايي كه توسط سئوكار يا متخصص سئو انجام  مي گيرد سئو سايت يا بهينه سازي سايت  مي باشد .

الگوريتم رتبه‌بندي گوگل بيشتر از ۲۰۰ معيار جهت رتبه‌بندي يك سايت داشته است . بخاطر اين موضوع  مهندسين سئو بايد در جهت پياده‌سازي موفق سئو ، مهم‌ترين و اصلي ترين اين معيار‌ها را بدانند .

اوايل شروع سئو

اولين موتور‌هاي جستجو  در اوايل سال ۱۹۹۰ بود كه كار خود را شروع نمودند  ؛ مي توانيم به  Infoseek،Alta Vista و Yahoo به عنوان محبوب ترين آنها اشاره كنيم . در گذشته مردم به موتورهاي جستحو به چشم يك ليست فهرست شده نگاه مي نمودند كه بر اساس حروف الفبا مانند صفحه زرد، سئو اوليه صورت مي گرفته است . در بالايي اين ليست مي توان ليست صفحاتي همچون AAA را مشاهده كرد .

هنگامي كه اينترنت رشد كرد موجب شد كه موتورهاي جستجوي جديد‌تري ظاهر شوند كه اين موتورها براي كارشان از الگوريتم‌هاي رتبه‌بندي پيچيده‌تري استفاده مي نمودند . روش كار در اين الگوريتم‌ها اين گونه بود كه معيار كلمه كليدي را بيشتر مي كردند و همچنين براي فهم محتويات سايت از برچسب‌هاي شبيه key-words استفاده ميكردند . (منظور از كلمات كليدي همان تعداد دفعاتي است كه يك عبارت يا كلمه كليدي در صفحه استفاده شده است و بر تعداد كل كلمات تقسيم شده است ) .

زماني كه اين نمونه پيشرفت ها گسترش پيدا كرد ؛ سئو براي اينكه سايت ها بيشتر نشان داده شوند فعاليت خودش را آغاز كرد . هنگامي كه توسط موتورهاي جستجو ، رتبه‌بندي صفحات را توسعه داده شد ، مهندسين سئو در واقع به دنبال پيدا كردن راه‌هايي بودند كه در جهت تاثيرپذيري رتبه بندي اين موتورها چه با استفاده نمودن از راهكارها اخلاقي و چه غير اخلاقي باشند .

يك مقاله در نوامبر سال ۱۹۹۶ به واسطه نيويورك تايمز به چاپ رسيد كه در آن در مورد توسعه دهندگان وب مطالبي درج شده بود كه براي اينكه نتايج جستجو در بالاي صفحه قرار بگيرد از روش هاي غير اخلاقي استفاده مي شده است . در واقعه اين مقاله بيان مي كند كه به راحتي توسعه‌دهندگان وب يك سايت را بتوانند به همراه كلمات كليدي خاص كه عموما در پشت گرافيك سايت مخفي شده است ، بارگذاري مي كنند كه در نهايت اين كلمات كليدي توسط موتورهاي جستجو شمارش مي شود و موجب افزايش رتبه بندي سايت خواهد شد .

پيش از اين گفتيم كه بدست آوردن رتبه‌بندي بالا براي كلمات كليدي ويژه  در ابتداي كار خيلي راحت و آسان نسبت به امروز بوده است. زماني كه روش‌هاي غير اخلاقي بكار گرفته مي شود قرار گرفتن نتايج در بالاي ليست تضمين مي شود . اما اين روزها الگوريتم‌هاي موتورهاي جستجو بصورت پيچيده تري شده اند و براي مهندسين بهينه سازي مشكل است كه در موتورهاي جستجو دستكاري كنند ، البته اين موضوع بين مهندسي سئو و موتورهاي جستجو امروزه نيز موجود مي باشد .

سئو  چه اهدافي دارد ؟

سئو به وب سايت ها با هدف كمك در  بدست آوردن محل بالا در نتيجه هاي جستجوي طبيعي و بالابردن ارتباط بين صفحات و همچنين كلمات كليدي وارد شده به واسطه  كاربران مي باشد . اگر صفحات بيش تري با پرس و جوي كاربران به آنها نمايش داده شود موجب مي شود كه مزايايي زيادتري را به دنبال داشته باشد كه اين مزايا هم براي موتور جستجو است و زيرا در آن كاربر نتايج زيادتري را پيدا كرده است و هم براي كاربر . در اين گونه موارد مي توان گفت موتور جستجو قابل اعتماد شده است به دليل اينكه در بيشترين صفحات خود الگوريتم هاي مرتبط را نشان مي دهد .

زماني كه سئو در جهت افزايش عملكرد رتبه بندي سايت در نتايج جستجوي طبيعي كار خود را آغاز نمود ، اين روش به زمان و دانش در جهت پياده سازي روش هاي خود نياز داشت . براي اينكه يك سايت و يك صفحه بهينه باشد نياز به زمان است كه در واقع به عنوان يكي از بزرگترين سرمايه گذاري هاي اوليه مي باشد .

سئو ممكن است ماهها يا هفته ها براي رسيدن به يك نتيجه زمان ببرد زيرا اين روند به  چگونگي استفاده از كلمات كليدي رقابتي در بهينه سازي مرتبط مي شود . اين امكان وجود دارد كه به سرعت نتوان نتايج بهينه‌سازي جستجو را ديد ولي مي توانيم بگوييم پس از گذشت زمان مزايايي سئو موجب مي شود تا تعداد بازديدكنندگان زياد شود و رتبه بندي  سايت افزايش يابد . البته اين نكته براي وب سايت هاي بسيار اساسي و مهم است كه نتايج جستجو گوگل را در صفحه اول مشاهده كنند . (  نتايج جستجو گوگل به خصوص جزو سه تا نتيجه طبيعي اول كه ۵۸٫۴ درصد كليك‌ها را شامل خواهد شد ) .

اين موضوع چندان هم تعجب آور نيست زيرا وب سايت ها خدمات و محصولاتي را كه مي فروشند براي رسيدن به رتبه يك با يكديگر رقابت مي كنند . مثلا شما يك كلمه كليدي مانند ” بيمه خودكار ” را با ۱ ونيم ميليون جستجو در گوگل در مدت يك ماه به خود اختصاص داده ايد حالا موضوع حاكي از اين است كه  ۳ جايگاه اول ۵۸٫۴ درصد بازديدكنندگان و خود جايگاه اول ۳۶٫۴ درصد بازديدكنندگان را شما به خودتان اختصاص داده ايد . اين موضوع از ديد خيلي از سايت ها بسيار با ارزش تلقي مي گردد كه در بالاي نتايج جستجو قرار بگيرد كه بخصوص براي آن دسته از افرادي كه با بالا رفتن ترافيك سايتشان ، زياد شدن تعداد مشتريانشان هم رخ مي دهد .

مطالعه ديگري نشان داده است كه بسياري از افرادي كه جستجو را انجام مي دهند دوست دارند روي پيوندهاي طبيعي نتايج جستجو كليك نمايند . اين مطالعه نشان مي دهد كه از كاربران گوگل تعداد ۷۲٫۳ درصد آن ها روي پيوندهاي طبيعي نتايج جستجو كليك مي نمايند و فقط از كاربران ميزان  ۲۷٫۳ درصد هستند كه روي پيوندهاي ليستهاي پرداخت شده كليك مي نمايند . اين موضوع را مي توانيم از ديگر دلايل شركت هاي سئو بدانيم كه حاضر مي شوند براي اين موضوع هم هزينه و هم زمان لازم را اختصاص دهند .

بصورت كلي هدف هاي سئو را مي توانيم به اختصار در قسمت زير بيان كنيم كه عبارت اند از :

 • تاثير زياد در بازديد وب سايت
 • ايجاد برند
 • افزايش ترافيك سايت
 • برخورداري وب سايت در صفحه نتايج موتور جستجو از رتبه بهتر .
 • افزايش ميزان فروش
 • ايده آل ترين ابزار براي تبليغات

سئو

سئو درون صفحه به چه معناست  ؟ (On Page SEO)

سئو درون صفحه را مي توانيم مرتبط  به كنترل محتويات وب سايت شما اعم از متن، تصوير، پيوند و …  و همچنين كنترل مستقيم كدها بدانيم ؛ اگر بخواهيم به عبارت ديگري اين موضوع را تعريف كنيم بايد بگوييك كه هر چيزي كه در سايت بازگذاري مي شود به SEO On Page مربوط خواهد شد . اين روش به طور كلي روشي اين است كه براي همه تلاش هاي بهينه سازي به عنوان روش پايه مي باشد به دليل اينكه جايي است كه شما بر روي آن كنترل زيادتري خواهيد داشت . در واقعه شما هر تغييري در محتويات سايت خودتان ايجاد كنيد بر روي نتايج جستجو تاثير پذير خواهد بود به همين دليل مهم مي باشد كه شما پيش از روش SEO Off Page بتوانيد روش SEO On Page بدرستي انجام داده باشيد .

سئو بيرون صفحه به چه معناست  ؟ (Off Page SEO)

روش بهينه سازي بيرون صفحه بر خلاف روش SEO On Page عمل مي كند . در روش SEO On Page توسعه وب سايت با كنترل مستقيم بالايي صورت مي پذيرد ولي در روش بهينه سازي بيرون صفحه شامل همگي ارتقاهايي مي باشد كه در بيرون از وب سايت شما صورت مي پذيرد كه در واقعه اين تمامي چيزهاي مي باشد كه ميتواند در بدست آوردن رتبه بندي بالاي سايت شما كمك نمايد  .

تمزكز SEO Off Page  در درجه اول در بدست آوردن پيوند دهندگان (منظور پيوندهايي مي باشد كه از سايت‌هاي ديگر به سايت شما صورت مي گيرد ) است  بعد از آن از روش هاي خارج از وب سايت استفاده مي كند تا به بهينه سازي موتورهاي جستجو بپردازد .

SEO Off Page را مي توانيم يك فرآيند نامحدود بدانيم واسطه مهندسين سئو براي بدست آوردن پيوند دهندگان، اداره مي گردد .

سئو كلاه – سفيد به چه معناست ؟ (White Hat)

در اصطلاحات فني اين حوزه در واقعه سئو كلاه – سفيد را به دسته اي از تكنيك‌ها، روش‌ها و استراتژي‌هاي كه از قوانين و راهنمايي‌هاي موتورهاي جستجو پيروي مي نمايند ، اشاره داشته است . در واقع اين موضوع را نمي توانيم دستكاري موتورهاي جستجو يا كاربران و يا فريب  بدانيم . گاهي از آن به نام سئو اخلاقي نيز بيان مي شود چون مي تواند به صورت دراز مدت نيز انجام گردد و يا اينكه براي بدست آوردن رتبه هاي بالا در نتايج موتورهاي جستجو از سياست هاي صحيح و يا دستورالعمل ها استفاده مي نمايد .

سئو كلاه – سياه به چه معناست  ؟ (Black Hat)

مي توانيم بگوييم كه سئو كلاه – سياه در واقع به گروهي از دستورات اشاره مي كند كه در جهت بازي ، فريب و دستكاري الگوريتم‌هاي موتورهاي جستجو بكار مي رود كه هدف در اين قسمت اين است كه رتبه بندي بالا را بدست آورد . اين موضوع بسيار مهم اين است كه شما آگاه باشيد اين روش ها غير اخلاقي مي باشند و به واسطه هيچ موتور جستجوي تاييد نخواهد شد و اگر اين روش ها را بكار بگيريد ممكن است براي هميشه خطر خارج شدن از فهرست پايگاه داده را دنبال داشته باشيد .

اين امكان وجود دارد كه با انجام تاكتيك‌هاي سئو كلاه – سياه به يكباره در نتايج جستجو رشد  بالا برود اما مي تواند كه فهرست پايگاه داده موتور جستجو را به صورت كامل حذف كند و يا منجر به پرداخت جريمه شود .

مقالات در زمينه بهينه سازي موتور جستجو

در ادامه به برخي از مقالات در حيطه بهينه سازي موتور جستجو اشاره كرده ايم :

پژوهشي در استراتژي هاي بهينه سازي موتور جستجو در جهت  توسعه وب سايت هاي بزرگ

محقق در اين پژوهش اعتقاد دارد زماني كه   پياده سازي وب سايت تمام مي شود بسياري از شركت ها با مشكل مواجه مي شود كه اين شركت ها نمي دانند بايد چگونه در اينترنت سايت خود را معرفي كنند كه براي اين منظور بهترين راه بهينه سازي موتور جستجو مي باشد . بر اساس ۷۷ معياري كه ازموتورهاي جستجو و منابع مختلف در اين تحقيق بيان شده است  . استراتژي هاي بهينه سازي براي توسعه وب سايت را به شكل زير معرفي مي كنند :

 • بهبود ساختار سايت
 • استراتژي كلمات كليدي
 • استراتژي URL
 • بهينه سازي كد
 • پردازش كردن متن
 • بهينه سازي لينك هاي ورودي
 • استراتژي نام دامنه و هاست

آناليز تكنيك هاي بهينه سازي موتور جستجو

بهينه سازي شركت هاي گوگل و مايكروسافت توسط اين پژوهش استراتژي مورد بررسي و توضيح قرار داده شده است  و موردي كه در جهت مطالعه و آناليز قرار داده است، استراتژي هاي است كه به  شركت مايكروسافت مرتبط است . براي بهينه سازي موتور جستجو مهمترين و اساسي ترين معيارها از لحاظ محقق شامل عبارت زير هستند :

 • اضافه نمودن Allow يا DisAllow به نقشه سايت
 • اضافه نمودن URL به نقشه سايت
 • اضافه نمودن نقشه سايت به txt
 • استفاده كردن از ابزارهاي آناليز در جهت crawl

بهينه سازي موتور جستجو در جهت بالا بردن بهبود رويت وب سايت

محققان در اين تحقيق عواملي را در بالا بردن رتبه سايت تاثير پذير است را به ۳ قسمت تقسيم بندي مي نمايند :

 • شركت هاي دارنده موتور جستجو : جستجوكنندگان در صفحه هاي موتورهاي جستجو يك پرس و جو را اجرا مي نمايند بعد از آن نتايج  در صفحه نتايج موتور جستجو نمايش داده خواهد شد .
 • وب مسترها و شركت هاي بهينه سازي موتور جستجو : شركت هايي كه با استفاده نمودن از يكسري ابزار و مهارت ها تلاش مي نمايند تا در صفحه نتايج موتور جستجو رتبه وب سايت ها را بالا ببرند .
 • جستجو كنندگان در موتورهاي جستجو: افرادي مي باشند كه در موتورهاي جستجو براي پيدا كردن اطلاعات مورد احتياجشان تلاش مي كنند.

به عقيده محققان كساني كه وظيفه انجام امور بهينه سازي را دارند بايد  از نهايي ترين تغييرات الگوريتم هاي موتورهاي جستجو آگاه شوند  و اموري كه سبب مي شود  ترافيك سايت بالا رود  را به صورت دقيقي بشناسند

بايد آگاهي لازم  از كلماتي كه كاربران نهايي بدنبال آن مي گردند را هم در اختيار داشته باشند  و به عبارت ديگر مي توانيم بگوييم كه هميشه بايد اطلاعات خود را در سه دسته بروز نگه داشته باشند .

بهينه سازي موتور جستجو: مفاهيم آناليز فني

بر اساس دسته اي از مقالات ، مطالعات و راهنمايي ها در اين تحقيق ، به برخي از معاني بهينه سازي موتور جستجو بيان شده است . به اعتقاد محققين بهينه سازي موتور جستجو مي تواند فرآيندي به شمار بيايد كه هرگز تمام نخواهد شد و براي بهتر كردن رتبه سايت تكنيك هاي بسياري وجود داشته است در هر صورت براي پياده سازي آنها مشكلاتي مطرح است :

در اين تحقيق براي بهينه سازي تكنيك هايي كه عنوان شده است شامل موارد زير است :

 • بالا رفتن لينك هاي خارجي
 • تغيير اسم فايل ها
 • لينك يك طرفه
 • كلمات كليدي
 • استفاده نمودن از Meta Tag
 • استفاده درست از عنوان
 • استفاده نمودن از txt
 • فرآيند بهينه سازي محتوا

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۶ساعت: ۰۶:۲۵:۳۶ توسط:يو پي اس موضوع:

اينورتر ها چگونه هستند؟

اينورتر ها چگونه هستند؟

اينورتر ها مي توانند بسيار بزرگ و سنگين باشند – مخصوصا اگر داخل بسته باتري قرار داشته  باشند، بنابراين مي توانند به حالت ايستاده تكي كار كنند. ‌

آنها همچنين گرماي زيادي توليد مي كنند كه به همين دليل است كه سينك هاي گرماي بزرگ (پره هاي فلزي) ‌دارند و اغلب فن ها را نيز خنك مي كنند. همانطور كه از عكس بالاي ما مي بينيد، انواع عادي به بزرگي باتري ماشين يا شارژر باتري ماشين هستند؛

واحد هاي بزرگتر يكمي شبيه به باتري هاي ماشين در حالت عمودي هستند. كوچكترين اينورترها ‌بيشتر جعبه هاي قابل حمل به اندازه راديوي ماشين هستند كه شما مي توانيد به سوكت سيگار روشن كن متصل كنيد تا AC را براي شارژ كردن لپ تاپ ها يا موبايل ها توليد كند.

درست همانطور كه لوازم در مصرف قدرت متفاوت هستند، پس اينورتر در توليد برق متفاوت است. به طور معمول، براي اينكه امن تر باشد، شما يك اينورتر حدود يك چهارم بالاتر از حداكثر قدرت دستگاهتان براي امتياز دادن مي خواهيد.

كه به اين حقيقت اجازه مي دهد كه برخي از لوازم (مانند يخچال و فريزر و يا لامپ هاي فلورسنت) زماني كه براي اولين بار روشن مي شوند اوج قدرت را مصرف مي كنند در حالي كهاينورتر مي تواند اوج قدرت را براي مدت كوتاهي از زمان منتقل كند، مهم است كه توجه داشته  باشيد كه آنها واقعا طراحي نشده اند براي اينكه براي مدت طولاني در اوج قدرت عمل كنند.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ساعت: ۱۱:۳۹:۵۴ توسط:يو پي اس موضوع:

پنج مسائل برتر پشتيباني يو پي اس

پنج مسائل برتر پشتيباني يو پي اس

مشكل: بيش از ظرفيت بار يو پي اس.

راه حل: رتبه قدرت تجهيزاتي كه به رسانه هاي پشتيباني شده با باتري وصل شده اند نبايد از ظرفيت يو پي اس تجاوز كند. براي اينكه مطمئن شويد اينطور نمي شود، امتياز قدرت براي هر قطعه اي از تجهيزات را با همديگر جمع كنيد و كل الزامات ظرفيت واحد را مقايسه كنيد، كه ليست شده است: الف) در پايين يو پي اس، و يا ب) بر روي زبانه مشخصات در صفحه محصول تريپ آرشيو. اگر دريافت قدرت كل تجهيزات متصل بيش از ظرفيت يو پي اس باشد، بار بايد كاهش يابد تا يو پي اس بتواند به درستي كارش را انجام دهد.

گام هاي بعدي: كشف كردن اينكه شما چه مقدار ظرفيت با تريپ آرشيو سيستم يو پي اس ماشين حساب بار نياز داريد.

 

 • سيستم يو پي اس در حال استفاده براي يك دوره از زمان نيست و در حال حاضر باتري ها  شارژ نمي شوند.

مشكل: ذخيره سازي نامناسب واحد يو پي اس زماني كه استفاده نمي شود.

راه حل: توصيه مي شود كه هنگامي كه يك سيستم يو پي اس براي يك مدت زمان طولاني ذخيره مي شود، باتري بايد به طور كامل هر سه ماه با اتصال يو پي اس به يك پريز برق AC زنده و اجازه شارژ دادن به سيستم يو پي اس، به مدت ۴ تا ۶ ساعت شارژ شود.

اگر باتري يو پي اس براي مدت زمان طولاني در سمت چپ تخليه شوند، از يك از دست دادن  دائمي ظرفيت رنج مي برند و اين امر مي تواند منجر به شكست سيستم يو پي اس شود.

گام هاي بعدي:

۱٫ شارژ باتري به طور كامل هر سه ماه.

۲٫ پيدا كردن يك باتري جايگزين سيستم يو پي اس با استفاده از باتري ياب تريپ آرشيو.

۳٫هنگامي كه سيستم يو پي اس در حالت باتري است، تجهيزات بلافاصله خاموش مي شوند.

مشكل: سلامت باتري تحت نظارت نمي باشد

راه حل: دلايل مختلفي براي اينكه چرا يو پي اس قدرت باتري براي تجهيزات فراهم نمي كند، وجود دارد. خودتان يك تست بگيريد و تأييد كنيد كه بار متصل از ظرفيت حداكثر سيستم يو پي اس تجاوز نمي كند و تجهيزات متصل به رسانه هاي پشتيباني شده با باتري وصل شده اند، نه رسانه هاي فقط افزايشي (براي اطلاعات بيشتر به سوال ۴ نگاه كنيد).

اگر يو پي اس و باتري بيش از دو سال سن داشته باشند، و بسته به استفاده، ممكن است عملكرد باتري و ظرفيت در طول زمان رو به وخامت گذاشته و جايگزيني مورد نياز باشد. خواندن  ولتاژ باتري ها مي تواند تعيين كند كه آيا آنها در محدوده ظرفيت توصيه شده هستند يا خير.

گام هاي بعدي:

۱٫ بررسي اينكه بار از ظرفيت سيستم يو پي اس تجاوز نمي كند.

۲٫پيدا كردن يك باتري جايگزين سيستم يو پي اس با استفاده از باتري ياب تريپ آرشيو.

 

 • در هنگام تعويض حالت باتري، تجهيزات ضروري خاموش مي شوند و تجهيزات غير ضروري روشن باقي مي مانند.

مشكل: راه اندازي تجهيزات نادرست

راه حل: بيشتر سيستم هاي يو پي اس ۲ مجموعه از رسانه ها دارند: باتري و رسانه هاي افزايشي حفاظت شده كه قدرت باتري پشتيبان را ارائه مي دهند، و رسانه هاي فقط افزايشي كه قدرت باتري پشتيبان را ارائه نمي دهند.

اتصال مجدد تجهيزات كه نياز به قدرت باتري پشتيبان دارد و در ظرفيت خروجي يو پي اس به طور مستقيم در رسانه هاي پشتيباني شده با باتري است، توصيه مي شود. تجهيزاتي كه حفاظت از باتري نياز ندارند و يا اين كه از ظرفيت يو پي اس تجاوز مي كنند را مي توان به رسانه هاي فقط افزايشي متصل نمود.

هنگامي كه سيستم يو پي اس در حالت باتري عمل مي كند، قدرت رسانه هاي فقط افزايشي در دسترس نمي باشد.

گام هاي بعدي:

۱٫ بررسي اينكه تجهيزات ضروري به رسانه هاي پشتيباني شده با باتري وصل شده است.پشتيباني يو پي اس

۲٫پيدا كردن يك سيستم يو پي اس با تمام رسانه هاي پشتيباني شده با باتري با استفاده از يو پي اس ياب تريپ آرشيو.

۳٫سيستم يو پي اس روشن نمي شود. دكمه قدرت هيچ كاري نمي كند.پشتيباني يو پي اس

 

مشكل: شارژ ناكافي و يا خطاي قطع كننده مدار

راه حل: يك سيستم يو پي اس بايد اجازه شارژ باتري خود را براي ۴-۶ ساعت قبل از استفاده داشته  باشد. همچنين، يك قطع كننده مدار ممكن است دچار خطا شود. سيستم هاي تريپ آرشيو يو پي اس يا يك “دكمه” و يا “پيستون” نوع مدار شكن دارند. اين نوع مي تواند با بررسي خارج از سيستم يو پي اس تعيين شود.

گام هاي بعدي:پشتيباني يو پي اس

۱٫ اگر هيچ قطع كننده مداري وجود ندارد، به مرحله بعدي برويد. در صورتي كه يك مدار شكن وجود دارد، دكمه را به سمت داخل فشار دهيد. اگر هيچ مقاومتي وجود نداشته باشد دكمه احتمالا همانطوري باقي مي ماند، سپس قطع كننده مدار تنظيم مجدد را انجام مي دهد.

۲٫ تاييد كنيد كه خروجي AC قدرت اتصال يك لامپ يا ديگر دستگاه هاي بدون باطري به خروجي را دارد. پشتيباني يو پي اس

۳٫ واحد را با فشار دادن دكمه قدرت روشن كنيد تا زماني كه بوق به صدا در آيد و سپس آن را آزاد كند. پشتي


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ساعت: ۱۱:۳۹:۲۹ توسط:يو پي اس موضوع: